Tokat Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Tokat denince akla ilk gelen şeyler Niksar Ayvaz suyu, Tokat kebabı, Mahlep şarabı, Beyaz Zile pekmezi, Yazmacılar Çarşısıdır. Bunların yanı sıra Tokat’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Tokat’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

Tokat Yöresel Yemekleri Tokat’a geldiğiniz zaman yapacağınız ilk şey doğal olarak yemek yemek. Malum aç ayı oynamaz misali. Tokat’ın yöresel yemekler denince akla ilk gelen hiç şüphesiz Tokat kebabı. Keşkek çorbası ve etli dolma da diğer yöresel lezzetlerden. Eğer alkol kullanıyorsanız Tokat şarabı veya Mahlep şarabı da denenebilir. Tokat Çarşıları Tokat’ın çarşıları da oldukça ünlüdür. Bu çarşıların başında Yazmacılar Çarşısı gelmekte. Bunun dışında Çarıkçı Çarşısı ve Zurnacı Çarşısı da en bilindik çarşılardan. Bu çarşılarda birbirinden güzel hediyelik eşyalar bulacaksınız. Bu çarşıların dışında bir de el dokumalarının yapıldığı köyleri de gezmenizi tavsiye ederiz. Özellikle tahtalı baskı yazma en ünlü el dokuma işidir. Tokat Gezilecek ve Görülecek Yerler Tokat’ta gerek yayla olsun gerekse tarihi yapılar oldun gezilecek ve görülecek birçok yer var. Selemen Yaylası ve Dumanlı Yaylası görülmeye değerdir. Tarihi yapılardan bahsedecek olursak Gökmedrese, Ballıca Mağarası, Tokat Kalesi, Hıdırlık Köprüsü bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca Sulusaray kaplıcasına girerek buranın şifalı sularından faydalanabilirsiniz.Tokat’a Gidince Yapmadan Dönmeyin *** Gökmedrese, Ballıca Mağarası, Hıdırlık Köprüsü, Tokat Kalesi gibi tarihi yapıları görmeden, *** Tokat’ın Kaz Gölü, Topçam, Çamiçi gibi yerleri gezmeden, *** Yazmacılar Çarşısı başta olmak üzere Tokat çarşılarını gezmeden, *** El dokuma işçiliği olan tahtalı baskı yazma satın almadan, *** Tokat hamamlarına girmeden, *** Tokat kebabının tadına bakmadan, *** Ünü ülke sınırlarını aşan Niksar Ayvaz suyundan kana kana içmeden sakın dönmeyin..

Güzeller güzeli Tokat ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Tokat Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.