Niğde Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Niğde’ye gitmeyi düşünüyorsanız ve Niğde’ye gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Niğde’de yapmanız gerekenler. Niğde’ye gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Niğde’de keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Niğde Denince Akla Gelenler Niğde denince akla ilk gelen şeyler Niğde gazozu, Niğde patatesi, Niğde Kalesi, zengin mutfağı, kaplıcaları ve “Geçti Bor’un pazarı sür eşşeği Niğde’ye” sözünün geçtiği Bor pazarıdır. Bunların yanı sıra Niğde’nin tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Niğde’ye ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır. Niğde hakkında bilinen en eski tarih M.Ö. 600’lü yıllara kadar gitmekte. Niğde’nin eski adı Nahita’dır. Niğde herşeyden çok sessiz ve sakinliği ile bilinmektedir.

Niğde Tarihi Yerleri Niğde’de birçok tarihi yapı bulunmakta. M.Ö. 600’lü yıllardan beri yerleşim yeri olarak kullanılmasının etkisiyle özellikle Roma döneminden Bizans dönemine, Selçuklu döneminden Osmanlı dönemine kadar birçok tarihi yapıya sahip. Bunlardan bazıları; Roma Havuzu Tyana Kemerleri Gümüşler Manastırı Hüdavent Hatun Türbesi Alaaddin Camii Sungurbey Camii Ak Medrese Ulukışla Sadrazam Mehmet Paşa Kervansarayı Niğde Kaplıcaları Ülkemizin bir çok şehrinde olduğu gibi Niğde’nin birbirinden değerli kaplıcaları, şifalı suları bulunmakta. Birçok ziyaretçisi olan bu şifalı sulara gelenler kendilerini doğa ile iç içe bulmaktalar. Niğde’nin en bilindik kaplıcalarından olan Çiftehan Kaplıcaların başta sinirsel rahatsızlıklar, kadın hastalıkları ve romatizman olmak üzere birçok rahatsızlıklara ve hastalıklara iyi gelmekte. Niğde Kaya Tırmanışları Niğde’ye geldiğiniz zaman en dikkat çeken aktivitenin kaya tırmanışları olduğunu göreceksiniz. Diğer illerimizde yapılan atlı ve yaya doğa yürüyüşlerinden farklı olan kaya tırmanışlarında adrenalin yaşayacak ve eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Kaya tırmanışları için en uygun yer Aladağlar Milli Parkı içindeki Cımbar Vadisidir. Niğde Piknik Alanları Doğal güzellikleri, yemyeşil coğrafyaya sahip Niğde’de piknik yapmak başkadır. Eğer Niğde’de piknik yapmak isterseniz en güzel zaman baharın ilk aylarında kır çiçeklerinin çıktığı, ağaçların çiçek açtığı zamandır. Bu aylarda Niğde’ye gelirseniz mutlaka piknik yapın ve bir ağacın gölgesinde bir öğlen uykusunun tadını çıkarın. Niğde Alışveriş Niğde, özellikle el ile dokunan halıları ile ünlü bir şehirdir. Eğer Niğde’ye gelirseniz buradaki bu dünyaca meşhur el dokuma halılarından almanızı öneririz. Alternatif olarak ise Niğde’nin bıçak ustalarının yaptığı bıçaklardan veya Niğde’ye özgü keçelerden satın alabilirsiniz. Niğde Şenlikleri Niğde’de birçok şenlik yapılmakta. Festival ve şenlik kutlamalarına katılmayı ihmal etmeyin. Bu festivaller ve şenlikler şöyle; HIDRELLEZ ŞENLİĞİ – MAYIS AYINDA AŞIK TAHİRİ KÜLTÜR VE YAYLA ŞENLİKLERİ – 10 AĞUSTOS TARİHİNDE CADI ÇAYI KÜLTÜREL VE YÖRESEL YAYLA ŞENLİĞİ – 29 HAZİRAN TARİHİNDE ROMA HAVUZU KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ – 24 AĞUSTOS TARİHİNDE DARBOĞAZ KİRAZ VE SANAT FESTİVALİ – 6 TEMMUZ TARİHİNDE ŞEHİT MUALLİM ETHEM KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ – 25 MAYIS TARİHİNDE HASAN DAĞI YAYLA FESTİVALİ – 8 HAZİRAN TARİHİNDE SILA-İ RAHİM KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ – 10 TEMMUZ TARİHİNDE KALE FESTİVALİ – 22 HAZİRAN TARİHİNDE TYANA KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ – 17 AĞUSTOS TARİHİNDE KONAKLI KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ – AĞUSTOS AYINDA

Güzeller güzeli Niğde ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Niğde Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.