Muş Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Muş’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Muş’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Muş’ta yapmanız gerekenler. Muş’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Muş’ta keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Muş denince akla ilk gelen şeyler Malazgirt, Arak Manastırı, Muş Kalesi, Muş Evleri ile yöresel yemeklerden Muş köftesi, domatesli lahana dolması, çorti, keşkektir. Bunların yanı sıra Muş’un tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Muş’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Muş’ta Yapılacak Şeyler Muş Arak Manastırı Arak Manastırı, Karaçavuş Dağlarının doğu bölümünde bulunmaktadır. Bu manastır Kepenek Köyünün eski adını almıştır. Sasaniler tarafından M.S. 490’lı yıllarıda yapıldığı tahmin edilen bu manastırın yaklaşık 250 metre uzağında birde Çan Kulesi bulunmaktadır. Kilise ve alışveriş merkezi olarak da kullanılan manastırın 360 odası var. Odaların 360 adet olması yılın günlerini simgelemektedir. Tahminlere göre Sasaniler bu manastırı Romalılara yaptırmıştır. Zira Arak Manastırı Roma mimarisine sahip. Muş Kalesi İl merkezinde bulunan bu kaleyi kimin ne zaman yaptığı kesin olarak bilinmemektedir. Muş Kalesi en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Bu bölgede yapılan savaşlar sonucu büyük bir kısmı yıkılmış ve Arap, Selçuklu ve Osmanlı mezarları bulunmaktadır. Malazgirt Kalesi Türklerin Anadolu’ya giriş kapısı olan Malazgirt’te bulunan Malazgirt Kalesi, ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Hem İslamiyet döneminde hemde Bizans döneminde birçok savaşın yapıldığı bu kale eski Malazgirt olarak nitelendirilen bölgenin çevresini kuşatmıştır. Malazgirt Kalesinin onarımları geçmişte olduğu gibi günümüzde de yapılmaktadır. Muş Yöresel Lezzetler Muş’un başlıca geçim kaynağı hayvancılık olduğu için yöresel yemeklerinde et ilk sıradadır. Yöresel yemeklerin başında Muş köftesi gelmekte. Ayrıca domatesli lahana dolması, çorti ve keşkek de diğer önemli yöresel lezzetlerdendir.

Güzeller güzeli Muş ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Muş Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.