Muğla Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Muğla’ya gitmeyi düşünüyorsanız ve Muğla’ya gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Muğla’da yapmanız gerekenler. Muğla’ya gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Muğla’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Muğla denince akla ilk gelen şeyler Bodrum, Marmaris, Milas, Fethiye, Datça gibi tatil yerleri başta olmak üzere Dalyan, Kelebekler Vadisi, Bodrum Kalesi, Kleopatra Plajı, Ölüdeniz ve eşsiz manzarasıdır. Bunların yanı sıra Muğla’nın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Muğla’ya ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır. Ahtapotlu pilav, çökertme ve balıklen yöresel yemeklerinden sadece birkaçı.

İşte Muğla’da Yapılacak Şeyler Muğla Ölüdeniz Göreceğiniz en güzel yerlerden birisi olan Ölüdeniz ismi ile sizleri korkutmasın. Ölüdeniz isminin verilmesinin sebebi buradaki denizde hiçbir kıpırtının olmaması. Ayrıca hiçbir yosun yoktur ve beyaz kumlar bulunmaktadır. Ölüdeniz’e giderken çam ağaçları bulunan bir ormandan geçiyorsunuz. Ormandan sonra ise sizi masmavi bir deniz karşılıyor. Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz’in ilçe merkezine olan mesafesi 14 kilometredir. Sahile kadar uzanan yeşil ile denizin mavisinin en canlı olduğu yerdir. 2006 yılında yapılan oylamada dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Muğla Kelebekler Vadisi Dik ve derin bir kanyonun dibinde bulunan Kelebekler Vadisi, adını Temmuz ve Eylül aylarında buraya gelen Jersey Tiger kelebeklerinden almaktadır. Kelebekler Vadisine gitmek için karadan tek bir yol ile gitme yolunuz var. Eğer isterseniz denizden de gelebilirsiniz. Kelebekler Vadisinde 35 tür gündeüz kelebeği, 40 tür gece kelebeği tespit edilmiştir. Çok az bilinen Kelebekler Vadisine gitmek isteyenler Ölüdeniz’den 30 dakikalık bir yolculuk ile de ulaşabilirler. Muğla Dalyan Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan beldesi özellikle tarihi ile dikkat çekmekte.Büyük İskender’den Romalılara, Bizanslılardan Osmanlı’ya kadar birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış Dalyan’da geride birçok tarihi yapı bırakılmıştır. Bunlardan birisi 300 yıllık Kaunos Kral Mezarlarıdır. Kendi adına para basacak kadar zenginliğe ulaşan Kaunos, Dalyan’ın simgesi haline gelmiştir. İztuzu Plajı da dünyanın gözde plajlarındandır. Zira İztuzu Plajı, caretta carettaların üretimi için koruma altına alınan bir plajdır. Muğla Kleopatra Plajı Sedir Adası’nda bulunan Kleopatra Plajı, altın sarısı kumsala ve eşsiz plajı ile oldukça popüler bir yer. Sedir Adası’na gitmek için teknelerle toplu halde gidilmektedir. Kleopatra Plajına gitmek ve gelmek biraz zahmetli olsada Kleopatra Plajına gittiğiniz zaman bütün zahmetinizi unutacaksınız. Adada alkol ve sigara satışı yasak. Çay ve kahve içmek isteyenler buradaki tesislerden faydalanabilirler. Muğla Bodrum Halikarnas Antik Tiyatrosu Tarihe damgasını vuran ve tarihin babası olarak isimledirilen Herodotos’un doğduğu yer olan Bodrum’da Halikarnas Antik Tiyatrosu da görülmeye değer tarihi yapılardan birisidir. Halikarnas Antik Tiyatrosunun tarihi M.Ö. 4. yüzyıl olduğu tahmin edilmektedir. Sonraki dönemde Romalıların buraya gelmesi ile Roma tarafından onarım yapıldığı tahmin edilmektedir. Muğla Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Bodrum’un simgesi haline gelen Bodrum Kalesi M.S. 15. yy da yapılmıştır. Rodos Şövalyeleri tarafından yaptırılan Bodrum Kalesi, St.Reder ismine yaptılrılmıştır. Bodrum Kalesi’nde İngiliz, Fansız, Alman, İtalyan ve Yılanlı olmak üzere 5 kule bulunmakta. Bodrum Kalesi’nin içinde bulunan ve dünyada nasir örneklerine rastlanan Sualtı Arkeoloji Müzesini de mutlaka görmeniz gerekmektedir.

Güzeller güzeli Muğla ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Muğla Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.