Mardin Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Mardin’e gitmeyi düşünüyorsanız ve Mardin’e gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Mardin’de yapmanız gerekenler. Mardin’e gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Mardin’de keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Mardin denince akla ilk gelen şeyler Deyrulzafaran Manastırı, Mardin Müzesi, Kasımiye Medresesi, Gelüşke Hanı ve zengin yöresel yemekleridir. Bunların yanı sıra Mardin’in tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Mardin’e ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır. Bulunduğu bölgenin en eski şehirlerinden birisi olup zengin bir tarihe sahiptir. Öyle ki Mardin’e gittiğiniz zaman kendinizi bir açık hava müzesinde sanacaksınız.

İşte Mardin’da Yapılacak Şeyler Mardin Evleri Mardin Kalesi eteklerinden bulunan bu tarihi evler Mardin’in bir simgesi haline gelmiştir. Zaten Mardin’e gittiğiniz zaman ister istemez dikkatiniz çekecek olan bu tarihi Mardin evleri kayalıklara iç içe geçmiş gibi bir görüntüye sahiptir. Mardin evleri arasında gezerken kendinizi bir labirentin içinde hissedeceksiniz. Mardin Tarihi Yerleri Tıpkı Mardin evleri gibi Mardin’in simgesi haline gelen diğer bir yer ise Deyrulzafaran Manastırıdır. Ayrıca Kasmiye Medresesi, Meryem Ana Kilisesi, Ulu Camii gibi diğer tarihi yapıları da gezip görmenizi öneririz. Bütün bunların yanı sıra Mardin Kalesine mutlaka çıkın ve şehre buradan bakın. Mardin Kalesi dışında Rabat Kalesi ve Fatih Kalesi de görülmeye değer diğer tarihi yapılar. Mardin Müzeleri Mardin’e gidip de müzeleri gezmemek olmaz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bölgenin Mardin, en eski şehirlerindendir ve dolayısıyla zengin bir tarihe sahiptir. Bu Mardin tarihini de en iyi görebileceğiniz yerler müzelerdir. Mardin Müzesi ve Sabancı Şehir Müzesine gidin ve Mardin’in geçmişini görün. Mardin Dara Harabeleri Mardin gibi en eski yerleşim yerlerinden birisi de Dara Harabeleridir. Eski Mezopotamya’nın önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Harabeleri özellikle 40 metre derinliğindeki yeraltı şehri ile sizi çok etkileyecektir. Bu yeraltı şehrinin dışında kilise, çarşı, değirmeni ve sarnıçları da bulunmakta. Mardin Midyat İlçesi En az Mardin kadar sizi etkileyecek Midyat ilçesi de kendine has taş evleri, manastır ve kiliseleri, tarihi çarşısı, insanda hoş duygular uyandıran kahveleri ile tam bir Orta Çağ şehri olan Midyat mutlaka görülmesi gereken bir yer. Mardin Alışveriş Mardin dönüşü hatıra olarak yada sevdiklerinize hediye olarak satın alabileceğiniz binbir çeşit hediyelik eşyalar var. Bunların en başında da Telkari gümüş işlemeleri gelmekte. Bunları Mardin’in tarihi çarşılarından satın alabilirsiniz. Tıpkı şehrin kendisi gibi çarşıları da tarih kokuyor. Alışveriş yapabileceğiniz bu tarihi çarşılar Kapalı Çarşı, Manifaturacılar, Ayakkabıcılar, Hasan Ayar, Meşkin, Kasaplar, Gümüşçüler, Kuyumcular, Bakırcılar Çarşısı, Kaseria Pazarı ve Revaklı Pazarıdır.

Güzeller güzeli Mardin ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Mardin Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.