Malatya Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Malatya’ya gitmeyi düşünüyorsanız ve Malatya’ya gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Malatya’da yapmanız gerekenler. Malatya’ya gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Malatya’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Malatya denince akla ilk gelen şeyler Malatya kaysısı, Günpınar Şelalesi, Beşkonaklar, Urduzu Pınarbaşı ve Nemrut Dağıdır. Bunların yanı sıra Malatya’nın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Malatya’ya ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Malatya’da Yapılacak Şeyler Malatya Beşkonaklar İl merkezinde bulunan Beşkonaklar tarihi Malatya evleridir ve eğer görmek isterseniz Sinema caddesinde bulunmaktadır. Ahşap ve kerpiçten yapılan bu geleneksel evlerin sayısı maalesef oldukça azalmıştır. Fakat yapılan restorasyonlardan sonra birçok ev onarılmış ve sonraki nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması amaçlanmıştır. Malatya Nemrut Dağı 2150 metre yükseklikteki Nemrut Dağı hem batı medeniyetini hemde doğu medeniyetini birleştiren bir noktadır. Bu anlamda Dünyanın 8. harikası olan Nemrut Dağı aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Malatya’nın simgelerinden olan bu bölgede tarihi heykeller, kitabeler gibi birçok tarihi kalıntılar var. Ayrıca gün doğuşunu ve gün batımını da en güzel şekilde izleyebileceğiniz bir bölge. Malatya Orduzu Pınarbaşı İl merkezinde bulunan ve Malatya’nın en ünlü mesire ve piknik alanıdır. Oluşturulan göletin etrafı çam ağaçları ile çevrilmiş olup Malatya insanının huzur bulduğu bir yerdir. Özellikle yaz mevsiminin sıcak günlerinde insanlar oldukça rağbet etmekte. Orduzu Pınarbaşı içindeki göletin olduğu yere kaysı anlamına gelen “Mişmiş” Park yapılmıştır. Malatya Kaysı Festivali başta olmak üzere birçok etkinlikte yine bu Mişmiş Park’ta düzenlenmektedir. Malatya Günpınar Şelalesi Günpınar Şelalesi, Malatya ilinin Darende ilçesinde yer alır. İlin doğal güzelliklerinden olan Günpınar Şelalesinde manzara harikadır. Yüksekten düşen suların etrafa yaydığı serinlik ve ortaya çıkan su sesinin yanı sıra etrafındaki ağaçlarında havayı temiz yapması burayı huzur merkezi haline getirmiş. Malatya Kayısısı Malatya’nın simgelerinden olan bu yörenin kayısısının tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. 5000 yıl önce Malatya’da kayısı olduğu biliniyor ve tarımı yapılmakta idi. Malatya kaysısının Batı Çin’den Orta Asya’ya oradan da Türkistan’a kadar bu geniş bölgenin ana vatanı olduğu tahmin edilmektedir.

Güzeller güzeli Malatya ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Malatya Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.