Kayseri Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Kayseri’ye gitmeyi düşünüyorsanız ve Kayseri’ye gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Kayseri’de yapmanız gerekenler. Kayseri’ye gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Kayseri’de keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Kayseri denince akla ilk gelen şeyler hiç şüphesiz Erciyes Dağı, Kayseri Mantısı, Kayseri Sucuğu ve Kayseri Pastırmasıdır. Bunların yanı sıra Kayseri’nin tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Kayseri’ye ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

Kayseri ili, hem halkı ile hemde sahip olduğu özellikleri ile Türkiye çapında ün yapmış bir ilimizdir. Pastırması, sucuğu ve mantısının yanı sıra doğal güzellikleri ve tarihi ile de görülmeye değer bir şehirdir Kayseri. Kayseri’nin en önemli özelliklerinden birisi de dünyanın en eski şehirlerinden birisi olması. Aynı zamanda turizm merkezlerinden olan Kapadokya Bölgesinin içinde yer almaktadır. Kayseri Bedesten ve Tarihi Çarşısı Kayseri’de birçok tarihi çarşı bulunmaktadır. Eğer imkanınız varsa bu bütün bu bedesten ve tarihi çarşıları gezin. Ama imkanınız yoksa en önemlilerinin Pirinççiler, Hacıefendi ve Kapalı Çarşı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu çarşılardan veya bedestenlerden hem kendinize hemde sevdiklerinize hediye almak isterseniz mantı, pastırma, sucuk, Bünyan Halısı ve Yahyalı Halısı en iyi alternatiflerdir. Kayseri Erciyes Dağı ve Erciyes Kayak Merkezi Kayseri denince ilk akla gelenlerden birisi de hiç şüphesiz Erciyes Dağıdır. Erciyes Dağının varoluşu ile yapılan Erciyes Kayak Merkezi de Kayseri’ye başka bir güzellik katmıştır. Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezinin en önemli özelliği kayak yapmak için en uygun karın yağmasıdır. Burada bir yandan kayak yaparken bir yandan da manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bembeyaz görüntüsü ile manzaraya hayran kalacaksınız. Kayseri Doğa Yürüyüşü ve Piknik İmkanları Kayseri, doğal güzellikleri ile de ünlü bir şehirdir. Bu doğal güzelliklerin içinde doğa ile iç içe olacak şekilde bir doğa yürüyüşünü de eksik etmeyin. Kayseri’de yapacağınız bu doğa yürüyüşlerinde sakinliğin ve beraberinde gelen huzurun tadını çıkarın. Sarımsaklı Baraj Gölü, Kapuzbaşı Şelalesi, Yedigöller, Hacer Ormanı bu doğal güzelliklerden bazılarıdır. Kayseri’deki bu doğal güzelliklerden Kapuzbaşı Şelalesinde piknik yapmayı da ihmal etmeyin. Yeşilin içinde ve kuş seslerinin eşliğinde piknik keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca Beştepeler Piknik Alanı da yine aynı keyfi tadabileceğiniz bir mekan. Kayseri Yöresel Lezzetler Kayseri ile alakası olmayan bir insan bile Kayseri mantısını, Kayseri pastırmasını ve Kayseri sucuğunu mutlaka bilir. Kayseri’ye gidip de bu yöresel lezzetleri yemeden dönmek olmaz. Kayseri mantısını, Kayseri pastırmasını ve Kayseri sucuğunu Kayseri’de yemenin lezzeti bir başkadır. Kayseri’ye Gidince Yapmadan Dönmeyin * Erciyes Dağına çıkıp Erciyes Kayak Merkezinde kayak yapmadan, * Erdemli Vadisindeki ve Soğanlı Vadisindeki Kaya Kiliselerini gezmeden, * Kapuzbaşı Şelalesi ve Beştepeler’de piknik yapmadan, * Kayseri Kalesini görmeden, * Yöresel el sanatlarından Bünyan Halısı ve Yahyalı Halısı almadan, * Yöresel lezzetlerden mantı, pastırma ve sucuk lezzetlerinin tadına bakmadan sakın dönmeyin...

Güzeller güzeli Kayseri ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Kayseri Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.