Kastamonu Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Kastamonu’ya gitmeyi düşünüyorsanız ve Kastamonu’ya gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Kastamonu’da yapmanız gerekenler. Kastamonu’ya gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Kastamonu’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Kastamonu denince akla ilk gelen şeyler Ilgaz Kayak Merkezi ve Ilıca Şelalesidir. Bunların yanı sıra Kastamonu”nun tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Kastamonu’ya ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Kastamonu, temiz Karadeniz havasının ve denizin buluştuğu bir ilimizdir. Burada birçok aktivite yapabilirsiniz. Yaz mevsimlerinde doğa ile iç içe olurken kış mevsimlerinde ise kayak yapabilirsiniz. Ayrıca Kastamonu’dan birbirinden güzel hediyelik eşyalar satın alma imkanınız da var. El emeği oyalar, çarşaf bağları ve ağaç oyma işlerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca Zımbıllı Tepe Höyüğü, İsmail Bey Külliyesi, Çatak Kanyonu, Ilgarini Mağarası ve Kastamonu Kalesi gibi tarihi yapıları da görmeyi ihmal etmeyin. Kastamonu Yöresel Lezzetleri Kastamonu’ya gittiğiniz zaman yöresel yemeklerden yemek istediğiniz zaman önünüze gelecek menüler genel olarak et yemekleri, sebze yemekleri ve çorbalardır. Başta püryan kuyu kebabı ve çekme helva olmak üzere paça, banduma, ekşili pilav yörenin önde gelen yöresel lezzetlerindendir. Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi Kış mevsiminde Kastamonu’ya giderseniz mutlaka Ilgaz Kayak Merkezine gidip kayak yapın. Aralık ayında başlayıp Nisan ayında son bulan sezonu iyi bir şekilde değerlendirin. Gerek günübirlik gerekse birkaç günlüğüne tatil yapabileceğiniz Ilgaz Kayak Merkezinde 3 adet tesis bulunmaktadır. Kastamonu Müzeleri Kastamonu, tarihi bakımından oldukça zengindir. Hitit dönemine, Helenistik dönemlere, Bizans dönemine ve Roma dönemine ait birçok tarihi eserlerin bulunduğu Kastamonu Arkeoloji Müzesini gezmeyi ihmal etmeyin. Bu eserleri görebileceğiniz diğer bir müze ise Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesidir. Kastamonu Ilıca Şelalesi Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan Ilıca Şelalesi, ülkemizin doğal güzelliklerindedir. Kastamonu’nun simgelerinden birisi olan bu şelalenin manzarası çok etkileyici. Ilıca Şelalesinin etrafı görülmeye değer bir manzaraya sahip ve bu şelalenin suyu da çok soğuktur. Buradaki manzaraya hayran kalacaksınız. Kastamonu’ya Gidince Yapmadan Dönmeyin * Kastamonu tarihini en iyi şekilde görebileceğiniz Kastamonu Arkeoloji Müzesi ve Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesini görmeden, * Hükümet Konağı, Zınbıllı Tepe ve El Sanatları Atölyesi’ni gezmeden, * Nasrullah Kadı Külliyesi, Yakup Ağa Külliyesi gibi Kastamonu’da bulunan külliyeleri görmeden, * Etli ekmek, pastırmalı ekmek, biryan, çekme helva, püryan kuyu kebabı gibi yöresel lezzetleri tatmadan, * Yöreye ait el sanatlarını ve dokuma işçiliklerini görmeden sakın dönmeyin…

Güzeller güzeli Kastamonu ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Kastamonu Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.