Karabük Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Karabük’e gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Karabük iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Karabük’a gidince rahat eder.

Karabük İncekaya Kanyonu Hem yerli hemde yabancı turistlerin ziyaret ettiği bu kanyonda, aynı zamanda İncekaya Su Kemeri de bulunmakta. Bu Su Kemerinden kanyonun tüm güzelliğini görebilirsiniz. Dik ve derin yamaçlara sahip bu kanyon görülmesi gereken bir yer. Karabük İncekaya Su Kemeri Osmanlı padişahı 3. Selim sadrazamı olan Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yaptırılan bu su kemeri, 116 metre uzunluğundadır. Yontma taş ve moloz taşı kullanılmıştır ve 6 kemer vardır. Karabük Çitdere Tabiat Koruma Alanı Yaklaşık 722 hektarlık bir alana sahip bu koruma alanı, Karabük Yenice ilçesinde yer almaktadır. Dünyada nadir bulunan ağaç türleri de yine burada bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda yırtıcı hayvanlarda bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kurt, sansar, vaşak, ayı, yaban kedisi, karaca ve geyik. Karabük Sipahioğlu Konağı Karabük Safranbolu ilçesinde yer alan bu konağın 300 yıllık bir geçmişi vardır. Bu konakta 8 nesildir aynı ailenin yaşıyor. Ama şu an da konağın 2. ve 3. katı müzeye dönüştürülmüştür. Mimarisi ile ayrı bir güzelliğe sahip bu konak ziyaretçilerin beğenisini kazanmakta. Karabük Mümtazlar Gezi Evi Yine Safranbolu ilçesinde bulunan bu gezi evini 1888 yılında hem müftü hemde müdessir olan Ziya Efendi yaptırmıştır. Hem Osmanlı hemde Türk mimarisi özelliklerine sahiptir ve 3 katlı olup haremlik ve selamlık bölümleri birbirinden ayrılmıştır. Şu an da müze olarak ziyaretçilere açıktır. Karabük Köprülü Mehmet Paşa Camii Dış mimarisi ve iç dekorasyonu ile cazibeli bir görünüme sahip cami, 1662 yılında Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Ulaşımı son derece kolaydır. 17. yüzyıl mimarisine sahip olsa da şimdiye kadar 2 defa restorasyon geçirdi. Karabük Tokatlı Kanyonu Yine Safranbolu ilçesinde yer alan kanyon, ilçenin sakin noktalarından birisi. Son zamanlarda turizme kazandırılmaya çalışılmaktadır ve tam 2 kanyonun birleşme yeridir. 80 metre yüksekliğindeki cam teras ile kanyonu izleyebilirsiniz. Bu bölgeye mağara kafeler ve şelaleler yapmaya başlanmıştır. Karabük Yörük Köyü Oldukça eski evlere sahip bu köy, Safranbolu ilçesinin en çok ziyaretçisi olan yerlerinden. İçlerinde 450 yıllık konakların dahi olduğu köy 1997 yılında koruma altına alınmıştır. Günümüzde bir sit alanı olarak varlığını sürdürmektedir ve ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafededir. Bu köydeki 93 evin tarihi dokuların tescillenmiştir. Karabük Katır Yolu Trekking yapmak isteyenlerin uğradığı yer olan katır yolu, toplam uzunluğu 33 kilometredir. Genellikle sonbaharda tercih edilmektedir ve yol üzerinde bir çok başka tarihi yapıları görebilirsiniz.

Güzeller güzeli Karabük ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Karabük Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.