Gaziantep Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Gaziantep’e gitmeyi düşünüyorsanız ve Gaziantep’e gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Gaziantep’te yapmanız gerekenler. Gaziantep’e gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Gaziantep’te keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Gaziantep denince akla ilk gelen şeyler Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Emine Göğüş Mutfak Müzesi ve yöresel lezzetleridir. Bunların yanı sıra Gaziantep’in tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Gaziantep’e ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

GBildiğiniz gibi Gaziantep Güneydoğuy Anadolu Bölgesinde yer alan şehirlerimizdendir. Ama Güneydoğu Anadolu Bölgesinin diğer şehirlerine nazaran daha gelişmiş bir şehirdir. Yani ekonomik olarak diğer şehirlerden daha zengindir. Bunun nedeni iPek Yolu üzerinde ve Mezopotamya ile Akdeniz arasında bulunmasıdır. Bundan dolayı zengin ekonominin yanı sıra zengin bir tarihe de sahiptir. Zeugma Mozaik Müzesi Bu anlamda Gaziantep’te yapılacaklar listesinin başına Zeugma Mozaik Müzesini yazabilirsiniz. Zira bu müze dünyanın en büyük mozaik müzesidir. 13 renk armonisinden oluşan bu müze 2011 yılından beri ziyarete açılmıştır. Mitras Tapınağı ve Dülük Antik Kenti de gezilecek tarihi yapılardandır. Gaziantep Kalesi Diğer yandan Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bulunan Gaziantep Kalesi de listeye eklenmes gereken bir yer. Ne zaman ve kim tarafından yapıldığı kesin olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi hakkında bilinen ilgnç bilgi ise Roma döneminde gözlem kulesi olarak yapılmış olmasıdır. Bakırcılar Çarşısı Gaziantep’in simgelerinden birisi de Bakırcılar Çarşısı’dır. Adından da anlayacağınız gibi bakırlar el işçiliği ile bambaşka bir görünüme bürünüyor. Buradaki inanılmaz el işçiliği olan bu bakırlardan hediye ve anı olarak mutlaka almalısınız. El işçiliği bakırların yanı sıra yemeni ve kutnu kumaşı da oldukça ünlüdür. Bakırcılar Çarşısını gezerken Zincirli Bedesten’i de gezmenizi öneririz. Gaziantep Yöresel Lezzetler – Antep baklavası, Antep kebabı, Antep fıstığı Gaziantep’in yöresel lezzetleri de ülke çapında ünlüdür. Özellikle baklavası, kebabı ve fıstığı dünya çapında ünlüdür. Bu tatların nesilden nesile sağlıklı bir şekilde aktarılması amacıyla kurulan Emine Göğüş Mutfak Müzesini de mutlaka gezin.

Güzeller güzeli Gaziantep ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Gaziantep Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.