Eskişehir Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Eskişehir’a gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Eskişehir iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Eskişehir’a gidince rahat eder.

Eskişehir Porsuk Çayı ve Adalar Eskişehir’in simgelerinden olan Porsuk Çayı ve aynı popülerliğe sahip ve yerleşim yeri olan Adalar bölgesi, belki de ilk görülmesi gereken yerdir. Porsuk Çayı, Sakarya Nehri’nin en uzun kolu olup toplam uzunluğu 450 km’dir. Bu çay, bölgenin en güçlü iki akarsuyu olan Kızıltaş Suyu ve Bayatçık Deresinden beslenmektedir. Porsuk Çayının şehir merkezine yakın olan bölgesine de Adalar denilmektedir. Gerek şehir halkı gerekse yerli ve yabancı turistler yoğun olarak bu bölgeyi ziyaret etmekteler. Belediye, bu bölgede bir çok etkinlik düzenlemektedir. Bunların başında da gondol seferleri. Venedik’i burada yaşayabilirsiniz. Eskişehir Odunpazarı Evleri Eskişehir’in simgelerinden birisi de şüphesiz Odunpazarı Evleridir. Bu evler Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir. Bu evlerde hala yaşayan insanlar var. Orjinalliği bozulmadan belediye tarafından restore edilen evlerin bulunduğu bölgede bir çok önemli tarihi yapılar da bulunmaktadır. Bu evlerin bulunduğu sokakları gezerken farklı duygulara kapılacaksınız. Buraya ulaşım ise oldukça kolaydır. Eskişehir Kurşunlu Cami ve Külliyesi Bu külliye 1517 yılında başlamış ve yapımı 8 yıl sürmüştür. Çoban Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış ve Odunpazarı Evlerinin bulunduğu bölgededir. Odunpazarı ilçesinde bulunan cami ve külliye hem ihtişamlı hemde çok sessiz. Külliyede İmaret, Aşevi, Kervansaray,Şadırvan, Cami, Sıbyan Mektebi, Medrese ve Tabhane bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümler günümüzde farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Buranın cami bölümü halen ibadethane olarak kullanılmakta. Eskişehir Sazova Parkı Son yıllarda Eskişehir’e kazandırılan ve kısa sürede popüler olan bu parkta bir çok eğlenceli bölümler var. Bunların en popülerleri ise Masal Şatosu ve Korsan Gemisidir. Toplamda 400.000 metrekarelik alana yapılan parkın resmi adı Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’dır. Parkın içinde bulunan bölümlerden bazıları Masal Köşkü, Uzay Evi, Sualtı Dünyası, Amfi Tiyatro, Bilim Deney Merkezi, Korsan Gemisi. Park içinde ücretsiz hizmet veren tren ile parkı gezme imkanınız da var. Size tavsiyemiz park içinde bulunan bütün bölümleri mutlaka gezmeniz. Eskişehir Sabancı Uzay Evi ve Bilim, Deney Merkezi Sazova Parkı içinde bulunan bu merkez, buranın en çok ziyaret edilen yeridir. Pazartesi günleri kapalı olan ve hafta sonu gezilerinin biletleri tükenen bu Uzay merkezine hem çocuklar hemde yetişkinler ilgi göstermektedir. Bu uzay merkezini gezmeden sakın parktan çıkmayın.

Güzeller güzeli Eskişehir ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Eskişehir Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.