Erzincan Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Erzincan’a gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Erzincan iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Erzincan’a gidince rahat eder.

Erzincan Kadıgölü Kemaliye ilçesinde bulunmaktadır ve şehrin en huzur verici yerlerinden birisidir. Yeşilin neredeyse her tonuna sahiptir ve soğuk su kaynakları muazzam. Yüksek dağlardan gelen yeraltı suları ile oluşan bu göl, eski zamanlarda ilçenin elektrik ihtiyacını karşılamakta idi. Bu durumu tekrar faaliyete geçirmek için çalışmalar yapılmaktadır. Burada bir de alabalık tesisi kurulmuştur. Üstelik ilçenin en büyük camisi olan Orta Cami de buradadır. Zaten buraya gelen camiyi de ziyaret etmektedirler. Erzincan Beytahtı Mesire Yeri Özellikle havanın güzel olduğu zamanlar yöre halk tarafından kullanılan bu mesire yeri Karasu Nehrinin kenarındadır. Soğuk su kaynaklarına da sahip bu yemyeşil yer, piknik yapmak isteyenlerin ilk tercihi diyebiliriz. Doğa ile iç içe olmak isterseniz Erzincan’a 15 km mesafedeki bu mesire yerine gelin. Erzincan Mama Hatun Kervansarayı Tercan ilçesinde bulunan bu kervansaray olduk.a büyük ve kompleks bir yapıdır. Saltuklulara kadar uzanan tarihi ile de ilgi çekmektedir. Ama maalesef yapılan onarımlar orjinalliğini bozmuştur. Kervansarayın yanı sıra Mama Hatun Türbesi ve bir de hamam bulunmaktadır. Ulaşımı kolay olan bu kervansarayın 1192 ila 1202 yılları arasında yapıldığı tahmin edilmektedir. SAhip olduğu kitabe çok yıprandığı için pek bilgi elde edinilememiş. Ama mimarının Ahlatlı Ebun-Nema bin Mufaddal olduğu okunabiliyor. Burası Saltuklu prensesi Mama Hatun adında yapılmıştır. Erzincan Aygır Gölü Şehir merkezine 45 km mesafedeki bu göl, Üzümlü ilçesinde bulunmaktadır. Ülkemizinde en büyük krater göllerinden birisi olup turizm bakımından çok önemlidir. İsterseniz kamp yapma, bot gezisi ve traking yapma imkanınız da var. Doğal güzelliği ile cezbeden bir yerdir. Erzincan Melik Gazi Türbesi Mengücek Beyliğinin kurucu olan Melik Gaziye ait bir türbedir. Kemah ilçesinde bulunan türbe, yüksek bir tepede ve Fırat Nehrinin kenarındadır. Sekizgen yapılı ve iki katlı olan bu türbe maalesef bazı dönemler açıldığı için bozulmuştur. Son onarım yılı ise 1991 yılıdır. Erzincan Müzesi 1986 yılından beri hizmet veren bu müzede çok önemli eserler sergilenmektedir. Şehirden alınan mineral, taş, toprak, kristal, kayaç gibi örnekler saklanıp sergilenmektedir. Sergilenen diğer kalıntılar ise fosil örnekleri, bir hücreli bitki ve hayvanlar, doğal ortamına uygun ortam sağlanan likenler, omurgasızlar, şehirde yaşayan balık çeşitleri, amfibiler, şehirde yaşayan ve nesli tehdit altında olan hayvanların postları ve iskeletleri ve daha fazlası. Tabi bunların yanı sıra arkeolojik ve etnokgrafik eserlerde sergilenmektedir.

Güzeller güzeli Erzincan ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Erzincan Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.