Diyarbakır Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Diyarbakır’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Diyarbakır’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Diyarbakır’da yapmanız gerekenler. Diyarbakır’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Diyarbakır’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işte size fırsat. Diyarbakır denince akla ilk gelen şeyler karpuzu ve surlarıdır. Bunların yanı sıra Diyarbakır’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Diyarbakır’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

Diyarbakır Tarihi Mekanlar Diyarbakır, binlerce yıllık bir tarihe sahiptir. Birçok medenyiyet Diyarbakır’ı yerleşim yeri olarak kullanmış ve her medeniyet içinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Zaten Diyarbakır’a gittiğinizde bunu göreceksiniz. Çünkü Diyarbakır’da birçok tarihi yapı bulunmakta. Diyarbakır’da yapacağınız aktiviteler arasında bu tarihi mekanları gezmeyi de ekleyin. Bu tarihi yerlerden bazıları Diyarbakır Surları, Mesudiye Medresesi, Hz. Süleyman Camii, Birkleyn Mağaraları, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Ziya Gökalp Müzesi, Sipahiler Çarşısı, Asur Kalesi’dir. Diyarbakır Bedesten ve Çarşıları Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Diyarbakır geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun yanı sıra kervanlarında geçiş güzergahı olması sebebiyle geçmişte ticari bir merkez haline gelmiştir. Bundan dolayı birçok bedesten ve çarşılar kurulmuştur. Burada Diyarbakır’a özgü el sanatları ve işlemeler mevcut. En önemli çarşılarından birisi Sipahiler Çarşısıdır. Eğer Diyarbakır’a giderseniz burada bulunan bedesten ve çarşıları mutlaka gezin. Buralarda kendiniz ve sevdikleriniz için birçok şey bulabilirsiniz. Diyarbakır Evleri Diyarbakır’a gittiğinizde dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi Diyarbakır’a has evleridir. Enteresan ama bir o kadar da hayranlık uyandıran kendine özgü yapısı ile Diyarbakır evlerinin ayrı bir özelliği var. Diyarbakır Yöresel Lezzetler Diyarbakır’ın simgelerinden olan Diyarbakır karpuzunun tadına mutlaka bakın. Ayrıca et ağırlıklı yöresel yemeklerinden de mutlaka tadın. Diyarbakır halkı yöresel yemeklerinde bol miktarda baharat kullanmaktadırlar. Denemeniz gereken yöresel lezzetlerden bazıları Kaburga, meyankökü şerbeti, ekşili dolma, cartlak kebabı, içli köfte ve ciğer kebabıdır. Diyarbakır Olta Balıkçılığı Bilindiği gibi Dicle Nehri Diyarbakır’dan da geçmektedir. Dicle Nehri’nin yanı sıra Deve Geçidi Barajı ve Karakaya Barajı da il sınırları içindedir. Bu üç bölgede olta balıkçılığı aktivitei yapmak için gayet elverişlidir.

Güzeller güzeli Diyarbakır ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Diyarbakır Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.