Çorum Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Her yörede olduğu gibi Çorum’un da kendine özgü yemekleri bulunmakta. Çorum denince akla ilk gelen şey şüphesiz leblebidir. Ama yöresel yemek denince de akla ilk gelenler Çorum mantısı, Çorum baklavası, iskilip dolması gibi. Eğer sizinde Çorum iline yolunuz düşerse ve Çorum’da ne yenir diye merak ederseniz işte size Çorum’un meşhur yemekleri. Çorum ilinin yöresel yemeklerine göz atın ve Çorum’a gidince bu yemeklerin tadına bakmadan dönmeyin. İşte Çorum ilinin yemeden dönülmemesi yemekleri…

Çorum Mantısı Keşkek İskilip Dolması Gül Burma Has Baklava Çullama Çatal Aşı Yumurtalı Patlıcan Közlemesi Mantarlı Borani Karaçuval Helvası Çorum Baklavası Yangıç Çorum tarihi bakımdan çok zengin bir geçmişe sahiptir. Çorum’da geçmişten günümüze birçok kaleler, camiler, kiliseler, ören yerleri, antik kentleri ve daha birçok tarihi yapılar mevcut. Çorum’un bütün bu tarihi güzellikler bir bir görülmesi gereken yerlerdir ve keşke görebilsek. Ama bütün bunların dışında bir de Çorum’un kendine özgü, fiziki şartlarından, bitki örtüsünden ve ikliminden kaynaklanan birçok doğal güzellikleri de bulunmakta. Bunlar genellikle yaylalar, şelaleler, göller, nehirler, dağlar ve daha neler neler… Çorum İncesu Kanyonu Çorum’un Ortaköy ilçesine bağlı doğal güzelliklerimizdendir. Aynı ismi taşıyan köyde (İncesu Köyü) bulunan bu kanyonun tek bir girişi ve tek bir çıkışı vardır. Uzunluğu 12 kilometreden fazla olup genişliği ise 60 metreye kadar varmaktadır. Kanyondaki her iki yamaçta sarp kayalıklardan oluşmaktadır. Kanyon üzerinde arasıra ormanlık arazilerde mevcut. Eğer rafting veya trekking yapmak isterseniz son derece uygun bir kanyondur. Trekkin parkuru Çorum Ortaköy ilçesi İncesu köyü ile Yozgat Aydıncık ilçesi Kazankaya beldesi arasındadır. Çorum Kargı (Eğinönü) Yaylası Adından da anlayacağınız gibi Çorum’un Kargı ilçesine bağlı doğal güzelliklerden olan Kargı (Eğinönü) Yaylası, Çorum’un en yüksek dağı Köse Dağı üzerindedir. Kargı ilçesine olan mesafesi 26 kilometre iken il merkezine olan mesafesi ise 114 kilometredir. İstanbul-Samsun yada Ankara-Çorum güzergahlarını kullanabilirsiniz. Yemyeşil arazisi ve temiz suyu ile oksijen kaynağı olan Kargı (Eğinönü) Yaylasında karaçam ve sarıçam ağaçları başta olmak üzere bir çok ağaç türüde bulunmakta. Bu yaylada ziyaretçileri ağırlayacak birçok tesisde bulunmakta. Trekking ve atlı gezinti parkuru bulunmakta. Bu parkur, Abdullah yaylası ile Oynar Yalası arasındadır. Parkurun uzunluğu ise 12 kilometredir. Oynar Yaylasında bulunan yangın gözetleme kulesinde etrafı seyretmenin zevkini de tadın. Bu parkur üzerindeki Otuziki Çatal Çam ağaç türüde oldukça ilginçtir.

Güzeller güzeli Çorum ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Çorum Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.