Çankırı Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Çankırı’ya gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Çankırı iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Çankırı’ya gidince rahat eder.

Çankırı Müzesi Ziyarete açılma tarihi 1972 olan bu müzede 100’den fazla tarihi eser vardır. 1976 yılında bulunduğu bina, yıkılıp yeniden yapılacağı için eserler Çankırı Lisesine taşınmış, binanın yapımı bitince tekrar yerlerine taşınmıştır. Hellenistik, eski Tunç çağı, Roma ve Bizans dönemlerine ait bir çok arkeolojik ve etnografik eser var. Çankırı Kalesi Şehre tepeden bakan bir konumda olan bu kalenin çevresi aynı zamanda şehrin popüler mesire yerlerinden birisi. Yakın zamanda çevre düzenlemesi yapılarak ziyaretçilerin sayısı artırılmıştır. Hititler tarafından yaptırılmış bu kalenin yüksekliği 730 metredir. Bu kaleyi kullanan medeniyetler Romalar, Bizanslılar, Danişmentliler, Selçuklular ve Osmanlılardır. Her ne kadar zarar görsede varlığını sürdürmeyi başardı. Buğday Pazarı Medresesi 1700 yılların sonlarına doğru Mustafa Hazım Efendi tarafından yaptırılan bu medrese, şehrin önemli noktalarındandır. Bir zamanlar ün deposu olarak da kullanılmıştır ama şu an da hediyelik eşyaların satıldığı ve el sanatlarının sergilendiği bir yapı olarak kullanılmaktadır. Burada satılan hediyelik eşyaların çoğusu kaya tuzundan yapılmıştır. Sakaeli Kaya Mezarları Turizm bakımından önemli bir yer olan bu kaya mezarlarının Roma ve Bizans dönemlerine ait olduğu belirtilmektedir. Geçmişte yöre halkı bu mezarları farklı amaçlar için kullanmıştır. Buradaki her bir bölümün genişliği ve yüksekliği farklıdır. Çankırı Tuz Mağarası Çankırı’nın belki de en önemli turizm alanıdır. Hem yöre halkı hemde dışarıdan gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler büyük ilgi göstermekteler. 5.000 yıllık bir tarihe sahip bu mağara, ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir. İl merkezine 20 kilometre mesafededir. Yalnız girmeden önce mutlaka izin almalısınız. Mağara içinde bulunan sarkıtlar ve dikitler çok etkileyicidir. Bu tuz mağarası çok büyüktür. İçinde kamyonlar çok rahat gezebiliyorlar.

Güzeller güzeli Çankırı ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Çankırı Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.