Burdur Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Burdur tarihi bakımdan çok zengin bir geçmişe sahiptir. Burdur’da geçmişten günümüze birçok kaleler, camiler, kiliseler, ören yerleri, antik kentleri ve daha birçok tarihi yapılar mevcut. Burdur’un bütün bu tarihi güzellikler bir bir görülmesi gereken yerlerdir ve keşke görebilsek. Ama bütün bunların dışında bir de Burdur’un kendine özgü, fiziki şartlarından, bitki örtüsünden ve ikliminden kaynaklanan birçok doğal güzellikleri de bulunmakta. Bunlar genellikle yaylalar, şelaleler, göller, nehirler, dağlar ve daha neler neler…

Burdur Gölü Türkiye’nin 7. büyük gölü olan ve göller bölgesinde yer alan Burdur Gölü, Burdur merkeze oldukça yakın bir yerdedir. Konum olarak koordinatlar 37°45′ Kuzey, 30°12′ Doğu. Burdur Gölü 845 metre yüksekliğinde ve kapladığı alan 153 kilometrekaredir. Gölün genişiliğ 9 kilometre iken uzunluğu tam 34 kilometredir. Suyu tuzlu olan bu gölün tuz oranı denizden daha fazladır. Burdur Gölünü dünya çapında özel kılan özelliklerden birisi de sadece Burdur Gölğnde yaşayan Burdur dişli sazancığı yani Aphanius sureyanus’dur. Bununla beraber dikkuyruk ördeği yani Oxyura leucocephala da bu gölde yaşayan ve nesli tükenmekte olan bir hayvan. Burdur Gölünü besleyen akarsuların tarım için bilinçsizce kullanılması ve yine gölü besleyen yer altı sularının da sondaj ile alınması bu gölün su seviyesini öneli ölçüde düşürmektedir. Bu doğrultuda 1970 yılında Burdur Gölüne giren su miktarı 243 hektometreküp iken 2000 yılında 34 hektometreküpe düşmüştür. Bütün bunlara rağmen 2009 yılında Karaçal Barajının da kurulması ile Burdur Gölü kurumakla karşı karşıya. Burdur Gölü, Söğüt Dağı ile Suludere Yayla dağları arasında yer almaktadır. Göl, zamanla oluşmuş bir çukura su dolmasıyla meydana gelmiştir. Dolayısıyla tektonik bir göldür. Salda Gölü, Burdur ilinin Yeşilova ilçesinde bağlı bir doğal güzelliğimizdir. İlçe merkezine sadece 4 kilometre mesafededir. Burdur Gölü gibi göller bölgesinde bulunmaktadır. Az tuzlu karstik bir göl olan Salda Gölünün kapladığı alan ise 44 kilometrekare ve yüksekliği 1140 metredir.

Güzeller güzeli Burdur ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Burdur Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.