Bolu Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Bolu tarihi bakımdan çok zengin bir geçmişe sahiptir. Bolu’da geçmişten günümüze birçok kaleler, camiler, kiliseler, ören yerleri, antik kentleri ve daha birçok tarihi yapılar mevcut. Bolu’nun bütün bu tarihi güzellikler bir bir görülmesi gereken yerlerdir ve keşke görebilsek. Ama bütün bunların dışında bir de Bolu’nun kendine özgü, fiziki şartlarından, bitki örtüsünden ve ikliminden kaynaklanan birçok doğal güzellikleri de bulunmakta. Bunlar genellikle yaylalar, şelaleler, göller, nehirler, dağlar ve daha neler neler…

Bolu Yedigöller Milli Parkı Yedigöller Milli Parkı, Bolu’nun Mengen ilçesine bağlı doğal güzelliklerimizdendir. 1965 yılında milli park ilan edilen Yedigöller Milli Parkının kapladığı alan 1623 hektar, yüksekliği ise 900 metredir. Bulunduğu enlem ve boylam koordinatları ise 40°50’41.80”K – 31°35’26.16”D. Bu milli parkta doğa yürüyüşü yapabilir, kamp kurabilir, piknik yapabilir, olta ile balık tutabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Bolu’nun kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkında 7 tane heyelan gölü bulunmakta ve orman denizi görüntüsündeki zengin bitki örtüsüne sahip. Kapankaya manzara seyir yeri, Karaçam Anıt Ağacı ve Geyik Üretim Alanı görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçı. En çok kayın ağacının bulunduğu bu parkta ayrıca Karaçam, Sarıçam, Uludağ Göknarı, Porsuk, Meşe, Gürgen, Kızılağaç, Karaağaç, Akçaağaç, Kızılcık, Ormangülü, Papaz Külahı, Sandal, Üvez, alıç, çalı ağaç türleri de bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra otsu bitki türlerinden ahududu, böğürtlen türleri ile beraber siklamen, kabalak, yabani zambak, sahlep, öksürük otu, keseli kiraz gibi yaklaşık 240’a yakın bitki türünü de yine bu milli parkta bulmanız mümkün. Bu milli parkta yabani hayvanlar görmekte mümkün. Bunlardan bazıları geyik, karaca, ayı, kurt, domuz ve sincap. Yedigöller Milli Parkına Ulaşım Bu milli parka iki yoldan ulaşabilirsiniz. Birisi Ankara-İstanbul karayolunun 152. kilometresinde Bolu’nun Yeniçağa ilçesine giden yol, diğeri ise yine Ankara-İstanbul karayolunun 192. kilometresinde Bolu merkezden kuzeye ayrılan yol.

Güzeller güzeli Bolu ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Bolu Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.