Bartın Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Bartın’a gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Bartın iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Bartın’a gidince rahat eder.

Güzelcehisar Kalesi Amasra ilçesinin Güzelcehisar köyündeki bu kalenin eski zamanlarda yerlişm yeri olan Kronma için gözcü kulesi olarak kullanıldığı belirtilmekte. Bu kale Cenevizlilerden kalmıştır. Kalenin içi tamamen taş doluğu için üzerine çıkılabiliyor ve üzerine çıktığınız zaman hem köyün hemde Karadeniz’in güzel manzarasını seyredebilirsiniz. 1900’lü yılların başında oldukça büyük olan bu kale artık bir harabeye dönmüş ve iyice yıkılmıştır. Kaleye araçla gitmez çok zor. Bu nedenle kaleye yaklaşık 2 km kala aracınızı bırakıp yürüyerek gidebilirsiniz. Hemdoğa yürüyüşü de yapmış olursunuz. Amasra Tavşan Adası Yine Bartın’ın gezilecek yerlerinden birisi olan Kemere Köprüsünün karşısında yer alan bu ada şehrin ve tabi ki Amasra ilçesinin en önemli yerlerinden birisi. Adada kilise ve manastır bulunmaktadır. Bunlar Cenevizlilerden kalma Bizans yapılarıdır. İsmini ise adada yaşayan tavşanlardan almaktadır. Bu adanın karayla her hangi bir bağlantısı yoktur. Adanın kuzeyinde yaklaşık 70 metrelik bir mağara bulunmaktadır. Adaya yapılan turlar ile adaya gitme imkanınız var. Bartın Fatih Cami Yine Amasra ilçesinde bulunan bu camii, aslında bir kilise olarak yapılmıştır. 9. yüzyıl’da yapılan bu camii, Fatih Sultan Mehmet tarafından camiiye çevrilmiştir. Ayrıca en iyi Bizans mimarisinin duvar işçiliğine sahip olmasına rağmen camiiye çevrilirken orjinalliği bozulmuştur. Gürcüoluk Mağarası Uzunluğu yaklaşık 170 metre olan bu mağara, Amasra ilçesine 10 km mesafededir. Mağarada oluşan damlataş sütunlar küçük odacıklar oluşturmuştur. Zaten mağaradaki sarkıtlar, sütunlar ve dikitler inanılmaz bir manzara oluşturuyor. Ulaşımı da oldukça kolaydır. Direkli Kaya İnanılmaz bir deniz manzarasına sahip olan bu kaya yine Amasra ilçesine bağlıdır. 7 metre uzunluğunda olan ve denize bağlantısı olan Direkli Kayanın yapılış amacı denizi aydınlatmak ve gözetlemektir. Bilindiği kadarıyla Cenevizliler tarafından yapılmıştır. Ulukaya Şelalesi Ulus ilçesine bağlı olan bu doğal güzellik, 20 metre yükseklikten akmaktadır. Ulus çayı ile birleşen bu şelaleye turistler rağbet göstermektedirler. Şelalenin suyu yaz mevsiminde azalırken kışın artmaktadır.

Güzeller güzeli Bartın ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Bartın Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.