Ardahan Parça Kontör Bayiliği Hakkında...

Ardahan’a gidip gezilecek yerleri gezmeden dönerseniz yazık edersiniz. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yere sahip olan Ardahan iline gidenler şimdiden listesini hazırlamalılar. Gitmeden önce nereleri gezip nereleri göreceğinin listesini yaparak Ardahan’a gidince rahat eder.

Ardahan Merkez Mevlit Efendi Camii Şehir merkezinin yaklaşık 200 metre mesafede olan bu camii, oldukça eski bir yapıdır. Cami kapısında bulunan kitabede caminin 1701 yılında yapıldığı belirtilmekte. Ardahan’a gittiğinizde görmeniz gereken bir yapı. Posof Merkez Camii Caminin minberinde bir kitabe bulunmaktadır. Bu kitabeye göre cami, 1868 ila 1883 yılları arasında yapılmış. Kesme taşlardan yapılan bu caminin şekli dikdörtgen şeklindedir. Caminin içi Osmanlı mimarisini yansıtmaktadır. Derviş Bey Camii Ardahan Tugay Komutanlığı yanına inşa edilen bu camide bulunan panolarda yapım tarihi olarak H.1285/M.1869 yazmaktadır. Caminin isminde geçen Derviş Bey hakkında ise kesin bir bilgi yok. Ayrıca caminin sağ ve sol tarafında ise “İslamdan daha yüksek bir şerek yoktur” yazısı ve altında 1285 tarihi yazmaktadır. Ardahan Kalesi Şehrin simgelerinden birisi olan bu kalenin çevresinde yapılan araştırmalarda Tunç çağına ait kalıntılar bulunmuştur. Ardahan Kalesini ise Kanuni Sultan Süleyman tarafından 16. yüzyılda yapılmıştır. Ayrıca kalede yapılan kazılarda birçok krallığa ait belirtiler var. Kale, Kura Nehrinin kenarında bulunmaktadır. Kalenin girişindeki kemerde yapım yılı olarak 1544 yazıyor. Sur duvarları ise 745 metredir. Akçakale Ada Şehri Çıldır Gölünde bulunan Akçakale Adası hem doğal bir güzellik hemde arkeolojik sit alanıdır. Çıldır ilçesi merkezine 27 kilometre mesafedeki bu yer, bir ada şehir. Hamşioğlu Rasim Bey Konağı Ardahan Göle karayolu üzerinde bulunan bu konak yaklaşık 3500 metrekare yüzölçümüne sahip tek katlı binadır. Ana girişi doğu cephesidir. Bu cephede süslü pencerelere sahip yalancı sütunlar ve kapı var. Dursun Soylu Konak İl merkezinde buluna bu konak, 19. yüzyılın sonlarında yapılmıştır. Üzeri piramidal bir çatıya sahip konak iki katlı olup alt katı, kapalı ve üst kata dıştan ahşap bir merdivenle çıkılmaktadır. Konaktaki mimari özellikler Sarıkamış, Kars, Kafkas, Gürcü ve Gümrü bölgelerindeki mimarileri yansıtmaktadır.

Güzeller güzeli Ardahan ilimizde işyeriniz varsa (Bakkal, Kırtasiye, Telefoncu, Mandıra, Market ve Vergi Levhası olan tüm işletmeler) sitemizden Ardahan Parça Kontör Bayiliği alarak, TL ve paket yüklemesi yaparak, müşterilerinizin fatura ödemelerini gerçekleştirip fazladan gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından lütfen bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde sadece parça kontör hizmeti verilmemektedir. Bunun yanısıra fatura ödeme bayiliği hizmeti de alabilirsiniz.